علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) همراه با PMDD دارای علائم خلقی مثل تحریکپذیری شدید، اضطراب یا افسردگی است که معمولا چند روز بعد از شروع دوره پریودی بهبود مییابند. افسردگی حاد یا شدید هم در صورتی که درمان نشود میتواند با عوارض شدیدی چون آسیب به دیگران، خودکشی، خودزنی همراه باشد. افسردگی یک بیماری است که نیاز به درمان دارد. افسردگی یک بیماری شایع و جدی است. افسردگی پس از زایمان Postpartum Depression یک اختلال شایع و قابل درمان است. افسردگیای که با اختلال دوقطبی همراه است. مصرف همزمان زلفت (زولوفت) همراه با داروهایی که سبب خواب آلودگی می شوند ممکن است منجر به تشدید این عارضه شود. افسردگی پس از زایمان معمولا علایم شدیدتری از افسردگی معمولی دارد و چند هفته پس از زایمان شروع می شود و ممکن است تا مدتها ادامه پیدا کند . افسردگی پس از زایمان از آنچه که شما فکر میکنید رایجتر است و بین 8 تا 21 درصد مادران را تحت تاثیر قرار میدهد. هنگامی که توانایی عملکرد شما تحت تأثیر قرار می گیرد ، باید به یک روان شناس مراجعه نموده و مراقبت های لازم را دریافت نمایید . بعد از زایمان و مراجعه به منزل، مهمان زیادی را به منزل دعوت نکنید.

احساس گناه نکنید. مهم ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که در اسرع وقت برای بیماری خود کمک بگیرید تا بتوانید به طور کامل بهترین روانشناس تهران بهبود یابید. نشانههای آن از احساس افسردگی گرفته تا کم انرژی بودن است که در یک برهه زمانی خاصی از سال شروع شده و مدتی بعد پایان مییابد. اولین قدم درمان و بهبود افسردگی شناخت علائم پایدار و ناخوشایند ناشی از آن است. یک درمانگر قابل اعتماد می تواند الگوها را شناسایی کند، به تنظیم هیجانی کمک کند، با مداخلات درمانی موثر مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) افسردگی را درمان کند. CBT بر تغییر الگوها و رفتارهای ناسالم تفکر فرد متمرکز است درحالیکه IPT در جهت کمک به افراد برای درک و تغییر روابط مشکلساز عمل میکند. شما بهعنوان والدین وظیفه دارید در صورت مشاهده چنین نشانههایی فرزند خود را برای انجام تست افسردگی برای نوجوانان نزد روانشناس یا روانپزشک ببرید تا پس از تشخیص مشکل، درمان را شروع نمایید. چه مدت طول می کشد تا از افسردگی پس از زایمان بهبود یابد؟

اگر برای درمان افسردگی پس از زایمان اقدام نکنید ، علائم می توانند بدتر شوند. با دکتر خود در مورد درمان آنها صحبت کنید. اغلب ، پیوستن به یک گروه پشتیبانی از تازه مادران یا صحبت با آنها کمک کننده است . از علائم مربوط به خودکشی در کودکان میتوان به علائم متعدد افسردگی، افزایش رفتار مشکل ساز، صحبت از خودکشی، صحبت در مورد ناامیدی یا احساس درماندگی اشاره کرد. برای رهایی از یک دوره افسردگی، قرار گرفتن کافی در معرض نور طبیعی خورشید می تواند به تامین سهمیه روزانه ویتامین D شما کمک کند. این گونه علائم افسردگی شدید به اندازهای شدید خواهند بود که در طی فعالیتهای روزانه به چشم خواهند آمد و در انجام فعالیتهای روزانه فرد ایجاد مشکل خواهند کرد. همه افراد گاهی اوقات احساس غم می کنند ، اما این احساسات معمولاً طی چند روز از بین می روند . بیشتر افراد ، حتی کسانی که شدیدترین نوع افسردگی را دارند ، می توانند با درمان بهتر شوند. شود. بنابراین مصرف مکمل های منیزیم نیز یکی دیگر از درمان های افسردگی بعد از زایمان زیر نظر پزشک متخصص می باشد. این پزشک می تواند علائم افسردگی را شناسایی کند و یک برنامه درمانی مناسب ارائه دهد.

بهتر است داروی سرترالین را در صبحها و در یک ساعت مشخص مصرف کند. دکتر به درستی می گوید: داوطلبان باید روزی یک ساعت خاص از خواب بیدار شوند تا بتوانند از طریق محل و در جلسه حضور یابند. این نوع افسردگی ممکن است فقط چند ساعت یا حداکثر 1 تا 2 هفته پس از زایمان دوام بیاورد. اگر سابقه افسردگی پس از زایمان دارید، ممکن است پزشک به محض تولد کودک، درمان را شروع کند. معمولاً نیازی به درمان از طرف مراقبت های بهداشتی برای این افسردگی ندارید. با توجه به ارتباط CRHR1 با افسردگی و افزایش دفعات عدم سرکوب تست فرونشانی دگزامتازون در افراد افسرده، ناهنجاریهای مسیر هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (مسیر HPA) برای ایجاد افسردگی پیشنهاد شدهاست. برخی مطالعات نشان میدهد که حتی شریک زندگی افراد نیز میتواند این افسردگی را تجربه کند. مادرانی که اولین زایمان را تجربه میکنند تنها کسانی نیستند که مبتلا میشوند. افسردگی پس از زایمان یکی از شایعترین مشکلاتی است که زنان بعد از زایمان با آن روبرو میشوند.